1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nieostro odgraniczona zmiana
Mama Ania

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 14839

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-06-23, 14:26   Temat: Nieostro odgraniczona zmiana
Czekamy na dobre wieści :)

Jeśli potwierdzi się endometrioza, zajrzyj koniecznie tu: http://www.endometrioza.aid.pl
Tu jest bardzo dużo informacji i podobnie pomocne jak to forum. Poczytaj sobie zanim całkiem zrezygnujesz z wycięcia dziada, są na ten temat różne opinie, niektórzy lekarze uważają że cięcie jednak koniecznie jeśli tylko da się sensownie wyciąć, a leczenie hormonalne tylko jako uzupełnienie. U mnie też tak miało być (choć pierwszy chirurg onkolog do którego trafiłam, twierdził że jeśli to endometrioza, to tylko leczenie a operacja niepotrzebna).
  Temat: Nieostro odgraniczona zmiana
Mama Ania

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 14839

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-03-28, 13:44   Temat: Nieostro odgraniczona zmiana
Ja też uważam że warto zrobić biopsję, ale ze świadomością że nie zawsze rozstrzygnie sprawę. U mnie nie rozstrzygnęła i aż do samego końca (do wycięcia) nie było wiadomo na pewno czy to endometrioza czy fibromatoza. Rezonans z kontrastem też tego nie rozstrzygnął i nie powiedział w zasadzie nic więcej niż pierwsze usg.
  Temat: Nieostro odgraniczona zmiana
Mama Ania

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 14839

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-02-17, 22:02   Temat: Nieostro odgraniczona zmiana
Ja miałam właśnie zmianę na wysokości blizny po cesarce, część lekarzy obstawiała endometriozę a część fibromatozę. Według mnie warto zrobić biopsję, bo będziesz wiedziała czy to endo czy coś innego i nie będzie trzeba zgadywać czy ciąć z marginesem (jak w fibromatozie albo mięsaku) czy po prostu wycinać gada i nic poza tym (jak w endometriozie).
Niestety fibromatoza i endometrioza dają bardzo podobne obrazy w usg (do endometriozy nie pasowało unaczynienie guza ale i tak część lekarzy ignorowała tę niespójność układanki) i pojawiają się w podobnych okolicznościach. Może się zdarzyć że nie będzie wiadomo aż do wyniku hist-pat.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group